Що таке інформаційні технології?
Люди, які не пов'язані з IT, швидше за все, скажуть, що це щось складне, незрозуміле і розумне. Але чи так це насправді?Не потрібно бути генієм, щоб навчитися читати і писати! Простими словами, інформаційні технології - це все, що пов'язано з обробкою, зберіганням і передачею даних. І сьогодні вони оточують нас у всіх сферах життя: записна книжка в вашому телефоні - це база даних, улюблений новинний сайт - це зверстаний програмний код, бортовий комп'ютер автомобіля - спеціальна обчислювальна система. Хочемо ми того чи ні, ІТ стали невід'ємною частиною сучасного життя і займуть значне місце в суспільстві майбутнього.
Що роблять ІТ-шники
IT-фахівці - це свого роду чарівники, оскільки вони створюють те, чого ще не існує. Їхня робота - це різноманітні технології майбутнього, які роблять світ розумнішим, зручнішим і кращим. При цьому терміни реалізації IТ-проектів досить короткі - від місяців, до декількох років. Тому ви завжди можете побачити, як ваша ідея матеріалізується вашими зусиллями буквально на ваших очах, в той час як в інших індустріях від проектування до реалізації проектів часто проходять десятиліття.
Хто такий IT-спеціаліст насправді?
Існує думка, що айтішником треба народитися. Проте це зовсім не так. Звісно, основна вимога для цієї професії - посидючість, а також безмежна захопленість технікою та новими технологіями. А набути усіх інших навичок може будь-хто.
Кожен керівник самостійно окреслює межі обов'язків IT-спеціаліста, якого він наймає на роботу. Якщо ви вирішили зайняти вакантну посаду, будь готовий, що вас запитають, чи знаєтесь ви на:
- найпоширеніших операційних системах (Windows, Novell, Linux);
- об'єднанні в одну мережу комп'ютерів різного типу;
- особливостях обладнання від різних виробників (наприклад, Cisco, Intel, Hewlett Packard);
- ремонті офісної техніки;
- способах захисту конфіденційної інформації про підприємство тощо.
Втім, це все не означає, що вам доведеться лише замінювати фарбу у картриджі (хоча і такі обов'язки виключати не варто). Як правило, ІТ-спеціалістів поділяють на:
- hardware и software (в більшості випадків на таку посаду беруть нещодавніх випускників/студентів вузів, які накопичують досвід на «чорновій» роботі);
- інженери та програмісти з програмного забезпечення (вони займаються системними та офшорними розробками або ж програмують на різних мовах, наприклад, Java, .NET платформа);
- старші інженери (вони пишуть сценарії та реалізують SW/HW-рішення);
- тестери програмного забезпечення (QA - спеціалісти);
- маркетологи, інтернет-маркетологи (SEO, SMM);
- системні адміністратори;
- спеціалісти служб технічної підтримки;
- ІТ-менеджери і т. д.
Визнання
У 2013 році Україна зайняла 1-е місце серед країн Центральної та Східної Європи за кількістю співробітників, що працюють в ІТ-галузі. Наші програмісти працюють в усіх провідних компаніях світу, їх знають і цінують, тому охоче віддають проекти з розробки передових технологій в Україну.
Перспективи
За оцінками експертів, в найближчі 5 років у світі буде створено понад 5 мільйонів нових робочих місць в IТ-галузі. Попит на програмістів в Україні сьогодні значно перевищує пропозицію, тому в них немає проблем з працевлаштуванням, а їх зарплати постійно зростають
Комфортні умови
Зазвичай сучасна IT-компанія - це не тільки великий офіс у центрі міста, але і хороший соціальний пакет: бонуси, медична страховка, абонемент в спортзал і багато інших "плюшок" (як, наприклад, гнучкий графік, можливість працювати дистанційно, безкоштовні напої та снеки, ігрові зони й т.п.). Найчастіше IT-проекти створюються для іноземних замовників, тому робота передбачає постійне спілкування з іноземцями та закордонні відрядження.